trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Billy Suratt
6
followers
Bowling Green, KY
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
76
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,767 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,304 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,119 votes
7
— Good
81%
Oppenheimer
21,304 votes
7
— Good
65%
Baywatch
20,009 votes
7
— Good
64%
Thor: Love and Thunder
18,193 votes
7
— Good
66%
2 Fast 2 Furious
14,106 votes
7
— Good
80%
Dallas Buyers Club
13,146 votes
7
— Good
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,520 votes
7
— Good
81%
Serenity
11,573 votes
7
— Good
74%
Manchester by the Sea
11,562 votes
7
— Good
73%
First Man
10,565 votes
7
— Good
55%
After Earth
10,115 votes
7
— Good
76%
The Godfather: Part III
9,167 votes
7
— Good
74%
Fences
7,429 votes
7
— Good
78%
The Untouchables
6,635 votes
7
— Good
80%
Vertigo
6,504 votes
7
— Good
80%
The Sound of Music
6,028 votes
7
— Good
68%
Miss Congeniality
5,791 votes
7
— Good
77%
South Park: Bigger, Longer & Uncut
5,368 votes
7
— Good
73%
Girls Trip
5,235 votes
7
— Good
70%
All the Money in the World
5,129 votes
7
— Good
78%
Walk the Line
5,108 votes
7
— Good
79%
Remember the Titans
4,916 votes
7
— Good
74%
Anatomy of a Fall
4,706 votes
7
— Good
69%
My Big Fat Greek Wedding
3,722 votes
7
— Good
63%
The Beguiled
3,149 votes
7
— Good
70%
Shakespeare in Love
3,131 votes
7
— Good
72%
Road House
3,094 votes
7
— Good
55%
Blonde
2,298 votes
7
— Good
67%
Mank
2,206 votes
7
— Good
76%
Where to Invade Next
2,188 votes
7
— Good
78%
Rebecca
2,029 votes
7
— Good
69%
Women Talking
1,381 votes
7
— Good
69%
The Tragedy of Macbeth
1,353 votes
7
— Good
73%
Good Night, and Good Luck.
1,305 votes
7
— Good
77%
The Transformers: The Movie
1,293 votes
7
— Good
70%
Chariots of Fire
1,172 votes
7
— Good
65%
Dragnet
881 votes
7
— Good
73%
Terms of Endearment
857 votes
7
— Good
73%
Django
851 votes
7
— Good
65%
Empire of Light
807 votes
7
— Good
77%
The Best Years of Our Lives
769 votes
7
— Good
62%
A Merry Friggin' Christmas
757 votes
7
— Good
79%
Paper Moon
736 votes
7
— Good
63%
Man of the Year
719 votes
7
— Good
71%
Convoy
657 votes
7
— Good
68%
Around the World in Eighty Days
635 votes
7
— Good
69%
Freeway
618 votes
7
— Good
68%
The Gauntlet
534 votes
7
— Good
62%
In the Electric Mist
507 votes
7
— Good
59%
Made in America
440 votes
7
— Good
75%
Adam Sandler: 100% Fresh
433 votes
7
— Good
72%
Higher Learning
431 votes
7
— Good
77%
How Green Was My Valley
429 votes
7
— Good
69%
Paterno
348 votes
7
— Good
70%
God's Not Dead: A Light in Darkness
334 votes
7
— Good
70%
Comedy Central Roast of James Franco
325 votes
7
— Good
73%
Taking Chance
318 votes
7
— Good
71%
Gentleman's Agreement
242 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup