trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
★MyTVworld★
VIP
2
1
follower
Canada
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
73
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Spirited Away
23,835 votes
8
— Great
82%
Amélie
14,595 votes
7
— Good
81%
Joker
46,730 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
28,936 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Mary and Max
3,547 votes
7
— Good
80%
Presto
1,672 votes
7
— Good
80%
How the Grinch Stole Christmas!
3,492 votes
6
— Fair
80%
Prisoners
19,618 votes
9
— Superb
80%
Ethel & Ernest
199 votes
8
— Great
80%
About Time
14,464 votes
8
— Great
80%
Short Term 12
2,786 votes
8
— Great
80%
A Dog's Purpose
9,529 votes
8
— Great
80%
Partly Cloudy
1,750 votes
7
— Good
80%
Sing Street
4,502 votes
8
— Great
80%
The River
4 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,861 votes
8
— Great
79%
La luna
1,322 votes
8
— Great
78%
Only the Brave
4,837 votes
9
— Superb
77%
Searching
10,383 votes
8
— Great
75%
Love Actually
12,808 votes
7
— Good
75%
Love, Rosie
5,147 votes
9
— Superb
75%
The Big Sick
8,435 votes
7
— Good
75%
I, Tonya
10,985 votes
7
— Good
74%
Split
32,471 votes
6
— Fair
74%
Romantically Speaking
71 votes
7
— Good
74%
It
29,056 votes
9
— Superb
74%
Coherence
6,938 votes
9
— Superb
73%
The Secret Life of Pets
32,220 votes
6
— Fair
72%
Game Night
17,281 votes
7
— Good
72%
Nocturnal Animals
14,524 votes
7
— Good
71%
A Simple Favor
9,455 votes
8
— Great
71%
If I Stay
4,143 votes
9
— Superb
71%
Nerve
12,639 votes
8
— Great
71%
Book Club
2,269 votes
8
— Great
70%
Before I Fall
6,368 votes
7
— Good
70%
Send
6 votes
7
— Good
69%
The Girl on the Train
16,869 votes
7
— Good
69%
Office Christmas Party
12,214 votes
7
— Good
69%
Comet
742 votes
7
— Good
69%
Exam
3,688 votes
6
— Fair
68%
The Shallows
12,963 votes
8
— Great
68%
Endless Love
1,551 votes
6
— Fair
68%
Snowtime!
346 votes
9
— Superb
67%
The Night Before
5,168 votes
9
— Superb
67%
I Feel Pretty
4,466 votes
6
— Fair
67%
Gerald's Game
5,715 votes
8
— Great
67%
Hidden
2,001 votes
7
— Good
67%
The Invitation
5,025 votes
7
— Good
66%
Unsane
2,878 votes
6
— Fair
66%
Wet Hot American Summer
2,096 votes
5
— Meh
65%
Breathe In
489 votes
7
— Good
65%
Me Without You
53 votes
7
— Good
64%
Bad Match
371 votes
6
— Fair
64%
47 Meters Down
7,775 votes
7
— Good
63%
Newness
729 votes
8
— Great
63%
Sausage Party
20,057 votes
7
— Good
63%
White Girl
981 votes
6
— Fair
63%
About Alex
288 votes
6
— Fair
62%
Lavender
737 votes
6
— Fair
62%
Circle
3,408 votes
6
— Fair
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup