Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Robin
1
Follower
1
Following
Antwerp, Belgium
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
160
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
85%
Gladiator
33,943 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,880 votes
8
— Great
83%
Xander De Rycke: Houdt Het Voor Bekeken 2016-2017
6 votes
8
— Great
83%
Geubels gaat in bad
6 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,799 votes
8
— Great
81%
Top Gun: Maverick
26,278 votes
8
— Great
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,541 votes
8
— Great
81%
Amadeus
6,369 votes
8
— Great
81%
Life of Brian
10,489 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,839 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,170 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,816 votes
8
— Great
80%
About Time
14,929 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,956 votes
8
— Great
80%
Soul
18,242 votes
8
— Great
80%
Fargo
15,077 votes
8
— Great
80%
Mutt
1 vote
8
— Great
80%
Excuse Me, I'm Looking for the Ping-pong Room and My Girlfriend
3 votes
8
— Great
80%
F*ck
3 votes
8
— Great
80%
Sirens
1 vote
8
— Great
80%
Love You Tyler
1 vote
8
— Great
80%
The House is Innocent
1 vote
8
— Great
80%
Bitch Please
1 vote
8
— Great
79%
The Normal Heart
1,482 votes
8
— Great
79%
Platoon
7,375 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,337 votes
8
— Great
79%
To Kill a Mockingbird
4,035 votes
8
— Great
79%
Big Fish
9,518 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
16,106 votes
8
— Great
79%
The World's Fastest Indian
1,448 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,897 votes
8
— Great
78%
Raging Bull
4,603 votes
8
— Great
78%
The Blind Side
10,346 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,861 votes
8
— Great
78%
Anatomy of a Murder
1,285 votes
8
— Great
78%
Magnolia
4,940 votes
8
— Great
78%
Jaws
14,530 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,940 votes
8
— Great
77%
Mr. Nobody
7,344 votes
8
— Great
77%
Get Out
42,145 votes
8
— Great
77%
District 9
20,401 votes
8
— Great
77%
Crouching Tiger, Hidden Dragon
6,005 votes
8
— Great
77%
3-Iron
1,118 votes
8
— Great
77%
Let the Right One In
4,709 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,447 votes
8
— Great
77%
Glory
2,409 votes
8
— Great
77%
Saving Venice
7 votes
8
— Great
77%
Uncharted: Live Action Fan Film
79 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,419 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,781 votes
8
— Great
76%
How Does It Start
3 votes
8
— Great
76%
Brokeback Mountain
7,322 votes
8
— Great
76%
The Impossible
8,164 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,799 votes
8
— Great
76%
The Illusionist
9,842 votes
8
— Great
76%
The Fab Five
56 votes
8
— Great
76%
The Siege of Jadotville
2,490 votes
8
— Great
75%
Sicario
24,465 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,903 votes
8
— Great
75%
Desert Flower
387 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch