trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
James Evans
VIP
8
1
follower
Gaborone, Botswana
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
564
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
88%
The Dark Knight
74,700 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,683 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,349 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,500 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,993 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,923 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,168 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,354 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,561 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,817 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,319 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,951 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,543 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,887 votes
7
— Good
72%
Thor
39,378 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,234 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,220 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,275 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,867 votes
6
— Fair
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,703 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,557 votes
8
— Great
70%
Venom
33,783 votes
8
— Great
74%
Split
32,530 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,155 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,899 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,770 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,096 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,667 votes
6
— Fair
82%
Die Hard
27,238 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
28,340 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,998 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,296 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,532 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,232 votes
6
— Fair
83%
Raiders of the Lost Ark
25,151 votes
9
— Superb
75%
The Matrix Reloaded
26,220 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,502 votes
8
— Great
81%
1917
24,787 votes
8
— Great
76%
300
25,113 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,716 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,802 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,923 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,674 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sherlock Holmes
24,134 votes
8
— Great
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,250 votes
7
— Good
74%
Brave
24,085 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,198 votes
9
— Superb
72%
Shazam!
24,329 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,331 votes
9
— Superb
70%
Prometheus
24,372 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,964 votes
9
— Superb
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,352 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,617 votes
8
— Great
75%
X-Men
22,029 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,683 votes
7
— Good
73%
Looper
21,783 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,402 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,340 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,249 votes
9
— Superb
69%
Life
21,878 votes
8
— Great
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup