trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
EssenSlug
VIP
2
3
followers
Denmark
22
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
27
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Moana
49,039 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,899 votes
9
— Superb
78%
Tangled
26,207 votes
9
— Superb
73%
Cars
26,803 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,361 votes
9
— Superb
77%
Sully
20,431 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
19,122 votes
9
— Superb
69%
Barbie
19,406 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,745 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,488 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,704 votes
9
— Superb
80%
About Time
14,555 votes
9
— Superb
75%
Megamind
13,458 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,375 votes
9
— Superb
77%
10 Things I Hate About You
11,504 votes
9
— Superb
75%
Palm Springs
9,776 votes
9
— Superb
74%
The Princess and the Frog
9,350 votes
9
— Superb
72%
Clueless
5,946 votes
9
— Superb
68%
13 Going on 30
5,885 votes
9
— Superb
66%
High School Musical
5,068 votes
9
— Superb
66%
High School Musical 2
3,767 votes
9
— Superb
80%
Nimona
3,370 votes
9
— Superb
79%
Inside Out 2
2,377 votes
9
— Superb
70%
Bottoms
2,300 votes
9
— Superb
75%
Flickering Lights
398 votes
9
— Superb
76%
In China They Eat Dogs
360 votes
9
— Superb
58%
Frenemies
324 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup