Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Fabio Silva
0
Followers
0
Following
Betim
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
51
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,094 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,835 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,835 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,103 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
29,592 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
27,296 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,901 votes
7
— Good
84%
American History X
20,743 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
20,227 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,684 votes
7
— Good
64%
Eternals
19,670 votes
7
— Good
70%
Glass
18,363 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,760 votes
7
— Good
72%
Bumblebee
15,965 votes
7
— Good
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,202 votes
7
— Good
76%
The Little Mermaid
15,195 votes
7
— Good
75%
Encanto
14,853 votes
7
— Good
75%
Scream
11,915 votes
7
— Good
77%
10 Things I Hate About You
11,847 votes
7
— Good
75%
Gremlins
11,387 votes
7
— Good
67%
Alien³
10,797 votes
7
— Good
75%
Starship Troopers
10,323 votes
7
— Good
73%
Allied
9,973 votes
7
— Good
65%
Alien Resurrection
9,467 votes
7
— Good
76%
The Godfather: Part III
9,406 votes
7
— Good
76%
The Machinist
9,142 votes
7
— Good
64%
Lara Croft: Tomb Raider
8,640 votes
7
— Good
72%
Pinocchio
8,220 votes
7
— Good
74%
Lady and the Tramp
8,191 votes
7
— Good
69%
Event Horizon
7,536 votes
7
— Good
67%
Lightyear
7,307 votes
7
— Good
69%
Legally Blonde
6,738 votes
7
— Good
74%
Meet Joe Black
6,096 votes
7
— Good
74%
Superman
6,074 votes
7
— Good
67%
The World Is Not Enough
5,593 votes
7
— Good
73%
Natural Born Killers
5,573 votes
7
— Good
77%
South Park: Bigger, Longer & Uncut
5,521 votes
7
— Good
73%
Highlander
5,115 votes
7
— Good
72%
Pi
3,529 votes
7
— Good
68%
Elle
3,018 votes
7
— Good
58%
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde
2,480 votes
7
— Good
72%
Batman: Hush
2,454 votes
7
— Good
77%
Batman: Mask of the Phantasm
2,448 votes
7
— Good
79%
The Boy Who Harnessed the Wind
2,039 votes
7
— Good
82%
Come and See
1,979 votes
7
— Good
73%
The Devil's Backbone
1,574 votes
7
— Good
70%
Heavy Metal
1,550 votes
7
— Good
73%
Happiness
1,133 votes
7
— Good
56%
The Phantom
847 votes
7
— Good
54%
Cool World
756 votes
7
— Good
61%
Heavy Metal 2000
412 votes
7
— Good
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch