Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Caleb
0
Followers
0
Following
Kansas
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
59
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
76,752 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
73,629 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
66,751 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
67,121 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
62,166 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,285 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
55,237 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
53,712 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,505 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,849 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
45,320 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
43,796 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
43,118 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
40,226 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
38,198 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
37,347 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,627 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,817 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,974 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,248 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,663 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Return of the Jedi
33,885 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,941 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
33,737 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,980 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
33,387 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
32,235 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
31,018 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
31,226 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Toy Story 3
28,608 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,997 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
28,197 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Amazing Spider-Man
28,786 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spider-Man
27,274 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,818 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sherlock Holmes
24,584 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
24,019 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
23,398 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,187 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Network
22,169 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Beauty and the Beast
19,989 votes
10
— Totally Ninja!
73%
X2
18,666 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,844 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Jumanji
17,506 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Spotlight
16,304 votes
10
— Totally Ninja!
73%
A Bug's Life
16,235 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Butterfly Effect
15,689 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Power Rangers
14,971 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Dead Poets Society
12,828 votes
10
— Totally Ninja!
77%
10 Things I Hate About You
11,789 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Emperor's New Groove
10,768 votes
10
— Totally Ninja!
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,284 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,900 votes
10
— Totally Ninja!
73%
One Hundred and One Dalmatians
9,132 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Alice in Wonderland
8,451 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,890 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Forgetting Sarah Marshall
7,597 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Gone with the Wind
4,396 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The SpongeBob SquarePants Movie
4,508 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch