Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Caleb
0
Followers
0
Following
Kansas
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
39
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,571 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,089 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,694 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,973 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,174 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,798 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,695 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,812 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,582 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,138 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,831 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,507 votes
8
— Great
67%
X-Men Origins: Wolverine
20,311 votes
8
— Great
77%
Taken
18,991 votes
8
— Great
72%
Bad Moms
18,231 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,085 votes
8
— Great
67%
The Hangover Part II
16,552 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,775 votes
8
— Great
73%
The Simpsons Movie
13,653 votes
8
— Great
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,542 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
12,977 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
12,279 votes
8
— Great
71%
Super 8
11,678 votes
8
— Great
75%
Tarzan
10,547 votes
8
— Great
79%
Apollo 13
10,045 votes
8
— Great
72%
Snow White and the Seven Dwarfs
9,885 votes
8
— Great
73%
Cinderella
9,694 votes
8
— Great
73%
Peter Pan
8,888 votes
8
— Great
72%
Sleeping Beauty
7,293 votes
8
— Great
72%
The Santa Clause
6,812 votes
8
— Great
71%
The Princess Diaries
6,636 votes
8
— Great
64%
17 Again
5,982 votes
8
— Great
76%
Galaxy Quest
5,962 votes
8
— Great
69%
How to Lose a Guy in 10 Days
5,691 votes
8
— Great
77%
Anastasia
5,470 votes
8
— Great
71%
You've Got Mail
5,227 votes
8
— Great
76%
A Walk to Remember
4,478 votes
8
— Great
80%
How the Grinch Stole Christmas!
3,529 votes
8
— Great
74%
Finding Neverland
3,308 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch