trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mani D
VIP
2
2
followers
Dallas, Texas
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
64
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,281 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,223 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,341 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,453 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,578 votes
8
— Great
79%
Moana
48,851 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,258 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,261 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,100 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,994 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,136 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,649 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,138 votes
8
— Great
79%
Dune
36,173 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,229 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,802 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,143 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,616 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,545 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,528 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,873 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,009 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,615 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,336 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,493 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,243 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,536 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,177 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,460 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,242 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,334 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,434 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,364 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
19,433 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,365 votes
8
— Great
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,158 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,054 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,872 votes
8
— Great
77%
Fury
18,814 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,419 votes
8
— Great
71%
TRON: Legacy
16,398 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 4
16,266 votes
8
— Great
72%
Nocturnal Animals
14,518 votes
8
— Great
72%
The Menu
14,346 votes
8
— Great
73%
A Quiet Place Part II
13,697 votes
8
— Great
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,499 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,463 votes
8
— Great
72%
Cloud Atlas
11,905 votes
8
— Great
78%
Coraline
11,583 votes
8
— Great
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,633 votes
8
— Great
72%
Wonka
8,372 votes
8
— Great
71%
Last Night in Soho
7,268 votes
8
— Great
73%
The Disaster Artist
7,027 votes
8
— Great
69%
The Girl Next Door
6,091 votes
8
— Great
74%
Identity
6,017 votes
8
— Great
62%
Asteroid City
4,645 votes
8
— Great
81%
Portrait of a Lady on Fire
3,454 votes
8
— Great
80%
Nimona
3,308 votes
8
— Great
69%
Challengers
2,620 votes
8
— Great
56%
High-Rise
2,347 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup