trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Fard
1
follower
Warsaw
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
189
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Godfather
28,340 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,900 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,319 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,334 votes
7
— Good
86%
Inception
71,547 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,666 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,449 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,207 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,251 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,858 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,698 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,484 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,679 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,479 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,171 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,252 votes
6
— Fair
83%
Oldboy
13,396 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,194 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,602 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,097 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,303 votes
5
— Meh
82%
Snatch
17,975 votes
7
— Good
82%
Incendies
3,546 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,140 votes
2
— Terrible
82%
Lion
13,355 votes
8
— Great
81%
Heat
13,444 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,845 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,549 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,203 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,052 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,242 votes
6
— Fair
81%
Requiem for a Dream
14,787 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,877 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,741 votes
7
— Good
81%
1917
24,726 votes
8
— Great
81%
Akira
8,516 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,646 votes
5
— Meh
81%
The Martian
51,583 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,565 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,937 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,059 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
16,736 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,881 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,622 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,385 votes
6
— Fair
80%
Citizenfour
3,781 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,810 votes
6
— Fair
80%
Gone Girl
32,627 votes
8
— Great
80%
Rush
13,124 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,122 votes
7
— Good
80%
2001: A Space Odyssey
15,709 votes
7
— Good
79%
Room
15,849 votes
7
— Good
79%
Memories of Murder
5,034 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,458 votes
6
— Fair
79%
Jojo Rabbit
18,780 votes
7
— Good
79%
Vabank
131 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,895 votes
6
— Fair
79%
Spotlight
16,065 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,035 votes
6
— Fair
79%
Shrek
30,209 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup