trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Flor Chacón
3
followers
Costa Rica
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
203
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
65%
Suicide Squad
58,912 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,290 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,994 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,288 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,686 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,843 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,996 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,935 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,355 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,223 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,855 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,365 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,823 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,143 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,386 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,138 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,064 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,870 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,994 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,676 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,748 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
22,975 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,282 votes
7
— Good
76%
The Big Short
20,118 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,522 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
20,672 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,687 votes
7
— Good
68%
Inferno
19,778 votes
7
— Good
75%
Jumanji
17,159 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,288 votes
7
— Good
73%
Madagascar
17,008 votes
7
— Good
74%
Unbreakable
16,647 votes
7
— Good
59%
Wonder Woman 1984
18,243 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,743 votes
7
— Good
73%
Hotel Transylvania
15,770 votes
7
— Good
79%
Cast Away
15,105 votes
7
— Good
74%
Constantine
15,499 votes
7
— Good
67%
The Hangover Part II
16,263 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,495 votes
7
— Good
78%
Jaws
14,054 votes
7
— Good
58%
Twilight
16,164 votes
7
— Good
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,320 votes
7
— Good
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,526 votes
7
— Good
81%
The Pursuit of Happyness
12,776 votes
7
— Good
60%
Fantastic Four
14,225 votes
7
— Good
64%
The Purge
13,594 votes
7
— Good
73%
Troy
12,696 votes
7
— Good
63%
The Hangover Part III
13,569 votes
7
— Good
66%
The Expendables
12,740 votes
7
— Good
86%
Life Is Beautiful
11,108 votes
7
— Good
71%
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
11,893 votes
7
— Good
64%
Mission: Impossible II
11,995 votes
7
— Good
69%
Friends with Benefits
11,023 votes
7
— Good
66%
Terminator Salvation
11,340 votes
7
— Good
76%
The Jungle Book
10,335 votes
7
— Good
67%
Shrek Forever After
10,438 votes
7
— Good
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,120 votes
7
— Good
63%
Snow White and the Huntsman
10,490 votes
7
— Good
63%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
10,465 votes
7
— Good
68%
The Purge: Anarchy
10,097 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup