trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Alienor
VIP
8
2
followers
London, England
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
82
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,737 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,551 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,315 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,767 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,143 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,501 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,582 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,852 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,097 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,600 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,460 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,989 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,580 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,875 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,250 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,633 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,616 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,435 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,100 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,179 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,881 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,942 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,188 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,352 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,988 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,273 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,641 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,977 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,698 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,963 votes
9
— Superb
78%
Edward Scissorhands
14,814 votes
9
— Superb
71%
Midsommar
13,640 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,256 votes
9
— Superb
80%
Into the Wild
12,658 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,602 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,577 votes
9
— Superb
67%
It Follows
11,042 votes
9
— Superb
77%
What We Do in the Shadows
10,261 votes
9
— Superb
65%
The Blair Witch Project
7,464 votes
9
— Superb
82%
Casablanca
7,427 votes
9
— Superb
81%
Amadeus
6,173 votes
9
— Superb
75%
The Royal Tenenbaums
5,882 votes
9
— Superb
78%
Rosemary's Baby
4,707 votes
9
— Superb
77%
Breakfast at Tiffany's
4,495 votes
9
— Superb
74%
Chicago
4,188 votes
9
— Superb
76%
The Artist
4,100 votes
9
— Superb
71%
Never Let Me Go
3,153 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Dead
2,919 votes
9
— Superb
75%
Jacob's Ladder
2,905 votes
9
— Superb
82%
Wolf Children
2,787 votes
9
— Superb
81%
Sunset Boulevard
2,775 votes
9
— Superb
84%
Bo Burnham: Inside
2,613 votes
9
— Superb
66%
Slither
2,293 votes
9
— Superb
82%
13th
2,057 votes
9
— Superb
79%
Fried Green Tomatoes
1,831 votes
9
— Superb
77%
The Night of the Hunter
1,607 votes
9
— Superb
77%
Harold and Maude
1,385 votes
9
— Superb
77%
Day & Night
1,359 votes
9
— Superb
81%
Bo Burnham: Make Happy
1,273 votes
9
— Superb
75%
Grizzly Man
1,258 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup