trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Felix66
285
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
370
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
83%
3 Idiots
4,188 votes
7
— Good
82%
Singin' in the Rain
4,341 votes
7
— Good
82%
The Sting
3,935 votes
7
— Good
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,429 votes
7
— Good
81%
Warrior
8,664 votes
7
— Good
80%
In the Name of the Father
2,493 votes
7
— Good
80%
Office Space
9,866 votes
7
— Good
80%
A Clockwork Orange
15,029 votes
7
— Good
80%
A Bronx Tale
3,131 votes
7
— Good
79%
Platoon
7,150 votes
7
— Good
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,157 votes
7
— Good
79%
Rashomon
2,390 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,342 votes
7
— Good
79%
The Hunt for Red October
7,226 votes
7
— Good
79%
A Few Good Men
6,609 votes
7
— Good
79%
John Wick
50,981 votes
7
— Good
79%
Hot Fuzz
16,858 votes
7
— Good
78%
True Romance
4,937 votes
7
— Good
78%
Almost Famous
5,601 votes
7
— Good
78%
Children of Men
13,648 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,618 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,675 votes
7
— Good
78%
The Theory of Everything
14,898 votes
7
— Good
78%
Black Hawk Down
10,524 votes
7
— Good
78%
Carlito's Way
3,404 votes
7
— Good
78%
Predator
13,821 votes
7
— Good
78%
Being There
1,180 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,286 votes
7
— Good
78%
Philadelphia
4,785 votes
7
— Good
77%
Black Swan
18,526 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,590 votes
7
— Good
77%
The Last Samurai
11,233 votes
7
— Good
77%
Amour
1,765 votes
7
— Good
77%
JFK
3,253 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,143 votes
7
— Good
77%
Drive
19,521 votes
7
— Good
77%
Cabaret
1,014 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,862 votes
7
— Good
76%
The Last of the Mohicans
4,198 votes
7
— Good
76%
Tyrannosaur
680 votes
7
— Good
76%
Argo
15,135 votes
7
— Good
76%
The Lunchbox
1,194 votes
7
— Good
76%
Three Colors: Blue
1,774 votes
7
— Good
76%
The Insider
2,414 votes
7
— Good
76%
High Fidelity
3,694 votes
7
— Good
76%
Lone Survivor
9,500 votes
7
— Good
76%
The Illusionist
9,630 votes
7
— Good
76%
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
6,538 votes
7
— Good
76%
The Little Mermaid
14,863 votes
7
— Good
76%
American Psycho
18,386 votes
7
— Good
76%
Babette's Feast
332 votes
7
— Good
76%
The Birdcage
2,193 votes
7
— Good
75%
Lethal Weapon 2
6,685 votes
7
— Good
75%
Finding Forrester
1,438 votes
7
— Good
75%
Predestination
14,159 votes
7
— Good
75%
Gangs of New York
9,328 votes
7
— Good
75%
Begin Again
6,274 votes
7
— Good
75%
Chef
8,653 votes
7
— Good
75%
Selma
3,096 votes
7
— Good
75%
Shadowlands
247 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup