Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Filippo Di Blasi
1
Follower
0
Following
Rome, Latium
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
279
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Dark Knight
76,997 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
67,289 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,481 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
62,308 votes
8
— Great
78%
Avatar
61,647 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
57,871 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,422 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
50,460 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,725 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,983 votes
8
— Great
76%
Black Panther
47,320 votes
7
— Good
78%
Deadpool 2
42,865 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
41,761 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,814 votes
6
— Fair
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,338 votes
9
— Superb
79%
Dune
38,472 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
37,350 votes
7
— Good
85%
Parasite
35,331 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,990 votes
7
— Good
77%
The Revenant
34,517 votes
7
— Good
80%
Knives Out
33,689 votes
8
— Great
84%
Coco
32,480 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
34,072 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
32,356 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
33,011 votes
8
— Great
70%
Venom
34,500 votes
7
— Good
74%
Split
33,201 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,606 votes
6
— Fair
72%
Aquaman
32,059 votes
6
— Fair
75%
Dunkirk
30,990 votes
6
— Fair
75%
Finding Dory
30,801 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,456 votes
9
— Superb
84%
Alien
28,883 votes
8
— Great
72%
Ant-Man and the Wasp
30,667 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
29,738 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,833 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,853 votes
6
— Fair
83%
Memento
26,653 votes
9
— Superb
76%
The Batman
27,593 votes
7
— Good
81%
1917
25,507 votes
7
— Good
72%
Tenet
26,349 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,669 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,571 votes
9
— Superb
79%
Her
23,796 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,599 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,795 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
23,337 votes
7
— Good
77%
Star Trek Into Darkness
23,651 votes
7
— Good
69%
Black Widow
24,616 votes
7
— Good
88%
Schindler's List
21,603 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
21,410 votes
9
— Superb
76%
Alita: Battle Angel
22,204 votes
6
— Fair
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,662 votes
7
— Good
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
22,080 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,539 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,970 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,079 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
22,252 votes
7
— Good
70%
Warcraft
21,498 votes
6
— Fair
82%
Green Book
19,715 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch