trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
FinFan
187
followers
Home
54
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,681
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
27
28
29
82%
Deadpool
108,657 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,472 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,766 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,481 votes
7
— Good
86%
Inception
71,737 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,400 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,878 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,548 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,719 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,042 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,126 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,275 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,630 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,954 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,018 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,501 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,963 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,867 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,731 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,710 votes
2
— Terrible
79%
John Wick
51,219 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,801 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,846 votes
6
— Fair
81%
The Wolf of Wall Street
49,220 votes
5
— Meh
79%
Thor: Ragnarok
48,982 votes
2
— Terrible
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,767 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,383 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,913 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,811 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,191 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,312 votes
2
— Terrible
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,206 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,143 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,100 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,361 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,250 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,852 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,508 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,103 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,600 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,159 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,756 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,193 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,571 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,106 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,254 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,111 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,250 votes
5
— Meh
73%
Iron Man 2
40,357 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,989 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,632 votes
5
— Meh
75%
The Hunger Games
39,574 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
36,921 votes
5
— Meh
72%
Thor
39,404 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,580 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,060 votes
7
— Good
79%
Dune
36,505 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,115 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,524 votes
6
— Fair
71%
X-Men: Apocalypse
37,040 votes
9
— Superb
1
2
3
27
28
29
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup