trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
fire4wd
2
followers
Omicron Persei 8
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
131
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,611 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,700 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,554 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,132 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,153 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,243 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Star Trek Beyond
26,528 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,519 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,333 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,432 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,699 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
19,504 votes
5
— Meh
83%
Green Book
19,155 votes
8
— Great
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,268 votes
7
— Good
77%
Sin City
15,266 votes
8
— Great
87%
Your Name.
14,946 votes
9
— Superb
75%
Pitch Perfect
14,751 votes
7
— Good
84%
Howl's Moving Castle
14,641 votes
8
— Great
68%
Night at the Museum
13,566 votes
6
— Fair
79%
The Breakfast Club
13,399 votes
8
— Great
74%
The Devil Wears Prada
13,244 votes
6
— Fair
72%
Live Free or Die Hard
11,522 votes
7
— Good
71%
50 First Dates
11,473 votes
6
— Fair
72%
The Proposal
10,805 votes
8
— Great
81%
Life of Brian
10,236 votes
9
— Superb
74%
School of Rock
10,179 votes
8
— Great
59%
A Good Day to Die Hard
9,747 votes
6
— Fair
77%
Airplane!
9,453 votes
8
— Great
74%
Mrs. Doubtfire
9,004 votes
8
— Great
70%
Meet the Parents
8,527 votes
7
— Good
71%
Austin Powers: International Man of Mystery
8,168 votes
3
— Bad
78%
Lucky Number Slevin
7,933 votes
8
— Great
70%
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
7,468 votes
2
— Terrible
75%
Spaceballs
7,355 votes
8
— Great
66%
Borat Subsequent Moviefilm
7,339 votes
2
— Terrible
72%
Up in the Air
6,734 votes
7
— Good
66%
Austin Powers in Goldmember
6,598 votes
3
— Bad
76%
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
6,562 votes
8
— Great
77%
Falling Down
6,068 votes
9
— Superb
68%
Miss Congeniality
5,789 votes
7
— Good
68%
Me, Myself & Irene
5,594 votes
7
— Good
66%
What Women Want
5,150 votes
6
— Fair
77%
Planes, Trains and Automobiles
4,602 votes
8
— Great
77%
Sleepers
3,896 votes
8
— Great
61%
Flubber
3,794 votes
6
— Fair
78%
My Cousin Vinny
3,793 votes
8
— Great
71%
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear
3,778 votes
7
— Good
63%
The Pacifier
3,704 votes
6
— Fair
69%
Naked Gun 33⅓: The Final Insult
3,464 votes
7
— Good
71%
The Whole Nine Yards
3,239 votes
7
— Good
77%
42
3,169 votes
8
— Great
70%
Hot Shots! Part Deux
3,084 votes
7
— Good
76%
This Is Spinal Tap
2,908 votes
8
— Great
71%
Draft Day
2,810 votes
7
— Good
60%
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous
2,553 votes
6
— Fair
68%
One Hour Photo
2,526 votes
8
— Great
52%
Fifty Shades of Black
2,500 votes
5
— Meh
71%
White Men Can't Jump
2,384 votes
7
— Good
76%
Detachment
2,182 votes
8
— Great
64%
Analyze That
2,099 votes
6
— Fair
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup