Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Youssef Amr
12
Followers
14
Following
cairo
19
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
196
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
85%
Interstellar
75,463 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
73,888 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
66,944 votes
7
— Good
81%
The Martian
53,088 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,780 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,482 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
48,777 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
49,418 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
45,475 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
45,877 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
43,956 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
44,875 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
46,151 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,891 votes
7
— Good
82%
Up
39,852 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,358 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
38,092 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
36,792 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
37,361 votes
7
— Good
85%
Parasite
35,344 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,880 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,601 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,378 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
31,655 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
31,332 votes
8
— Great
79%
Shrek
31,128 votes
7
— Good
83%
The Prestige
30,260 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
31,318 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
29,890 votes
9
— Superb
75%
Finding Dory
30,804 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
29,574 votes
8
— Great
72%
Ant-Man and the Wasp
30,681 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
31,087 votes
7
— Good
66%
Justice League
32,027 votes
4
— Poor
76%
A Quiet Place
29,753 votes
8
— Great
80%
Toy Story 3
28,695 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
27,278 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,780 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
27,101 votes
9
— Superb
81%
Top Gun: Maverick
26,276 votes
8
— Great
73%
Cars
27,416 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
25,428 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
24,832 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
26,111 votes
7
— Good
72%
Tenet
26,360 votes
9
— Superb
77%
La La Land
25,430 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
25,615 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
24,006 votes
9
— Superb
79%
Her
23,802 votes
8
— Great
74%
Brave
24,518 votes
7
— Good
80%
Oppenheimer
23,356 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Hitman's Bodyguard
23,906 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
22,077 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,222 votes
9
— Superb
69%
Spectre
23,571 votes
7
— Good
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,877 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,248 votes
7
— Good
68%
Ted
22,820 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
22,269 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
20,262 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch