trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Fernando Silva
5
followers
Lisbon, Portugal
56
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
62
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Wolf of Wall Street
49,273 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,241 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,639 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
39,855 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,608 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,146 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,858 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,431 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,748 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,421 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Skyfall
24,236 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Divergent
24,034 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,624 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,202 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,895 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Looper
21,810 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Maleficent
21,187 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,119 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,663 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Silver Linings Playbook
18,023 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Life of Pi
17,593 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Great Gatsby
15,356 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Argo
15,197 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Captain Phillips
14,700 votes
10
— Totally Ninja!
80%
About Time
14,540 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,542 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,509 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,238 votes
10
— Totally Ninja!
71%
American Hustle
12,975 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Contagion
12,726 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Cloud Atlas
11,933 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The World's End
11,504 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Dictator
10,972 votes
10
— Totally Ninja!
68%
John Carter
10,721 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Warm Bodies
9,611 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Adventures of Tintin
9,597 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Zero Dark Thirty
9,455 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hugo
9,409 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Sucker Punch
9,051 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Dark Shadows
9,033 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Chef
8,702 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Pain & Gain
8,257 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Don Jon
7,730 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Seven Psychopaths
7,264 votes
10
— Totally Ninja!
58%
Bad Teacher
7,009 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Okja
6,494 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Monuments Men
6,369 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Begin Again
6,295 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Saving Mr. Banks
5,607 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Blue Jasmine
4,245 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Ides of March
3,909 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Veronica Mars
3,556 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Muppets
3,524 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Filth
3,344 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Rock of Ages
2,630 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Pirates! In an Adventure with Scientists!
2,025 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Labor Day
1,339 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Company Men
1,176 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Hysteria
974 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Fading Gigolo
788 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup