trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Piotr
VIP
9
3
followers
Warsaw, Poland
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
242
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,591 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,414 votes
8
— Great
86%
Inception
71,684 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,504 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,994 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,252 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,930 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,978 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,181 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,775 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,951 votes
8
— Great
79%
Moana
48,947 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,795 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,067 votes
8
— Great
81%
Joker
46,864 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,155 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,730 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,776 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,221 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,099 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,818 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,564 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,784 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,083 votes
8
— Great
82%
Up
38,867 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,374 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,952 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,552 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,497 votes
8
— Great
79%
Dune
36,430 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,106 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,030 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,906 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,820 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,331 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,869 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,558 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,643 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,638 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,559 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,976 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,492 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,141 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,743 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,096 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,812 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,810 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,642 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,436 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,405 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,046 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,963 votes
8
— Great
84%
Alien
27,258 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,298 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,146 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,440 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,339 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,311 votes
8
— Great
71%
The Boss Baby
25,210 votes
8
— Great
76%
300
25,113 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup