trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
FraOliv
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
110
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,336 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,850 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,105 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,445 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,396 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,656 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,544 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,972 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,203 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
40,998 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,786 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,341 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,532 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,302 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,629 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,462 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,034 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,206 votes
6
— Fair
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,029 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,753 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,269 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,037 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,839 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,802 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,102 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,513 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,494 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,127 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Lucy
29,012 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,931 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,493 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,896 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,562 votes
5
— Meh
71%
The Boss Baby
25,189 votes
7
— Good
70%
Minions
24,408 votes
5
— Meh
72%
Shazam!
24,296 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,092 votes
8
— Great
74%
Brave
24,046 votes
8
— Great
69%
Divergent
23,962 votes
5
— Meh
86%
Spirited Away
23,829 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,568 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,910 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Despicable Me 3
20,222 votes
6
— Fair
85%
The Intouchables
19,657 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,229 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,240 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
17,012 votes
8
— Great
73%
Madagascar
16,924 votes
8
— Great
78%
Me Before You
15,987 votes
8
— Great
66%
Insurgent
15,828 votes
5
— Meh
73%
Hotel Transylvania
15,710 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,394 votes
8
— Great
73%
The Great Gatsby
15,307 votes
8
— Great
87%
Your Name.
14,889 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,573 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Slumdog Millionaire
14,499 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,189 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Pursuit of Happyness
12,706 votes
8
— Great
80%
Into the Wild
12,611 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,289 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup