trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ganik
15
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
53
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
65%
Suicide Squad
58,788 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,911 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,794 votes
7
— Good
75%
X-Men
21,991 votes
7
— Good
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,334 votes
7
— Good
76%
Watchmen
20,920 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,202 votes
7
— Good
70%
The Legend of Tarzan
17,894 votes
7
— Good
74%
Mission: Impossible
16,190 votes
7
— Good
75%
Bridge of Spies
14,707 votes
7
— Good
67%
The Purge: Election Year
11,934 votes
7
— Good
69%
In the Heart of the Sea
8,221 votes
7
— Good
82%
Casablanca
7,399 votes
7
— Good
67%
Crimson Peak
8,126 votes
7
— Good
69%
Black Mass
7,892 votes
7
— Good
63%
Exodus: Gods and Kings
7,793 votes
7
— Good
64%
The Boy
7,489 votes
7
— Good
70%
Unknown
6,612 votes
7
— Good
77%
The Abyss
6,203 votes
7
— Good
60%
Rings
6,412 votes
7
— Good
70%
Solace
5,904 votes
7
— Good
69%
Rambo: First Blood Part II
5,863 votes
7
— Good
59%
Godzilla
5,715 votes
7
— Good
75%
The Longest Ride
3,607 votes
7
— Good
68%
On Her Majesty's Secret Service
3,477 votes
7
— Good
65%
Wrong Turn
3,472 votes
7
— Good
76%
Night of the Living Dead
3,044 votes
7
— Good
74%
The Omen
2,916 votes
7
— Good
79%
Cool Hand Luke
2,482 votes
7
— Good
67%
Heist
2,601 votes
7
— Good
65%
The Gunman
2,317 votes
7
— Good
67%
Hidden
2,002 votes
7
— Good
64%
Misconduct
1,881 votes
7
— Good
61%
Wrong Turn 2: Dead End
1,691 votes
7
— Good
62%
Extinction
1,675 votes
7
— Good
74%
The Italian Job
1,449 votes
7
— Good
63%
Viral
1,571 votes
7
— Good
57%
The Vatican Tapes
1,290 votes
7
— Good
70%
Young Guns II
1,072 votes
7
— Good
72%
Hang 'em High
1,027 votes
7
— Good
62%
Third Person
1,026 votes
7
— Good
53%
Jeruzalem
1,050 votes
7
— Good
59%
Tales of Halloween
954 votes
7
— Good
57%
Extraterrestrial
959 votes
7
— Good
62%
Captive
680 votes
7
— Good
54%
About Cherry
563 votes
7
— Good
66%
I'll Follow You Down
438 votes
7
— Good
65%
Lady Chatterley's Lover
176 votes
7
— Good
55%
Altar
190 votes
7
— Good
72%
The St. Valentine's Day Massacre
115 votes
7
— Good
68%
Mosquito Squadron
42 votes
7
— Good
67%
The Ark
21 votes
7
— Good
82%
Joe Cocker: Fire It Up Live
10 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup