trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
GeekWithThat
5
followers
Illinois
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
88
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
79%
John Wick
51,278 votes
8
— Great
79%
Moana
49,003 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,247 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,327 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,356 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,764 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,137 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,119 votes
8
— Great
74%
It
29,147 votes
8
— Great
84%
Alien
27,321 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,872 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,461 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,869 votes
8
— Great
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,711 votes
8
— Great
64%
Thor: Love and Thunder
18,211 votes
8
— Great
74%
The Conjuring 2
16,324 votes
8
— Great
72%
The Cabin in the Woods
15,698 votes
8
— Great
70%
Us
15,422 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,252 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,149 votes
8
— Great
78%
Predator
13,893 votes
8
— Great
77%
Beetlejuice
12,282 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,840 votes
8
— Great
75%
Scream
11,513 votes
8
— Great
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,399 votes
8
— Great
71%
The Black Phone
8,838 votes
8
— Great
74%
Alice in Wonderland
8,292 votes
8
— Great
61%
Annabelle
8,851 votes
8
— Great
75%
Spaceballs
7,369 votes
8
— Great
70%
Sonic the Hedgehog 2
7,465 votes
8
— Great
65%
X
7,075 votes
8
— Great
71%
The Lego Movie 2: The Second Part
6,624 votes
8
— Great
61%
Pet Sematary
7,043 votes
8
— Great
74%
Poltergeist
5,315 votes
8
— Great
78%
Rosemary's Baby
4,712 votes
8
— Great
66%
Fear Street: 1994
4,961 votes
8
— Great
75%
The Birds
4,605 votes
8
— Great
65%
Malignant
4,885 votes
8
— Great
74%
Willow
4,340 votes
8
— Great
71%
Pearl
4,185 votes
8
— Great
71%
Fear Street: 1978
4,120 votes
8
— Great
64%
Mandy
4,314 votes
8
— Great
78%
The Muppet Christmas Carol
3,580 votes
8
— Great
66%
Hocus Pocus 2
3,240 votes
8
— Great
74%
Little Shop of Horrors
2,884 votes
8
— Great
64%
Friday the 13th Part 2
2,705 votes
8
— Great
77%
The Maltese Falcon
2,331 votes
8
— Great
62%
Bride of Chucky
2,539 votes
8
— Great
75%
Braindead
2,290 votes
8
— Great
71%
Fright Night
2,231 votes
8
— Great
64%
Terrifier 2
2,191 votes
8
— Great
73%
Re-Animator
1,916 votes
8
— Great
78%
Miracle on 34th Street
1,730 votes
8
— Great
71%
A Tale of Two Sisters
1,802 votes
8
— Great
74%
Frankenstein
1,745 votes
8
— Great
71%
Day of the Dead
1,720 votes
8
— Great
69%
The Blob
1,376 votes
8
— Great
66%
Killer Klowns from Outer Space
1,411 votes
8
— Great
66%
Godmothered
1,340 votes
8
— Great
74%
Invasion of the Body Snatchers
1,231 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup