Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
MrPotatoBeard
16
Followers
17
Following
Ohio
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
323
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
85%
Se7en
35,262 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
33,660 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,984 votes
9
— Superb
85%
Coldplay - Super Bowl 50 Halftime Show
4 votes
9
— Superb
85%
Evel Live
2 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,611 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
25,302 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,486 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,079 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,105 votes
9
— Superb
83%
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell
156 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,638 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,401 votes
9
— Superb
82%
Singin' in the Rain
4,479 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,799 votes
9
— Superb
82%
Paperman
2,860 votes
9
— Superb
82%
Casablanca
7,579 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,771 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,909 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,766 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,807 votes
9
— Superb
80%
Toy Story 3
28,556 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
22,975 votes
9
— Superb
80%
Dial M for Murder
3,027 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,628 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
45,771 votes
9
— Superb
80%
The Blues Brothers
7,148 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,676 votes
9
— Superb
80%
Office Space
10,147 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
23,386 votes
9
— Superb
80%
Logan
62,042 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,835 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,991 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,801 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,508 votes
9
— Superb
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,704 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,777 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
20,021 votes
9
— Superb
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,271 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
23,810 votes
9
— Superb
79%
Fried Green Tomatoes
1,885 votes
9
— Superb
79%
Dune
38,115 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,872 votes
9
— Superb
79%
Something the Lord Made
356 votes
9
— Superb
79%
A Few Good Men
6,826 votes
9
— Superb
79%
Sling Blade
1,435 votes
9
— Superb
79%
The Elephant Queen
286 votes
9
— Superb
79%
Hot Fuzz
17,370 votes
9
— Superb
79%
A Christmas Story
4,920 votes
9
— Superb
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
5,097 votes
9
— Superb
78%
My Cousin Vinny
3,937 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
41,547 votes
9
— Superb
78%
Zero Days
1,365 votes
9
— Superb
78%
Edward Scissorhands
15,106 votes
9
— Superb
78%
The Best of Mr. Bean
22 votes
9
— Superb
78%
The Fugitive
7,364 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
32,173 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
33,326 votes
9
— Superb
77%
Star Trek Into Darkness
23,586 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,969 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch