trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gian Flores
0
followers
Santa Rosa, Calabarzon
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
52
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,637 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,632 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,398 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,399 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,502 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,842 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,103 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,918 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,668 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,606 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,167 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,220 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,812 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,719 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,652 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
20,939 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,486 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,319 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,185 votes
10
— Totally Ninja!
76%
American Psycho
18,464 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,678 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,658 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,931 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,474 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Lady Bird
12,679 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Dead Poets Society
12,428 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,316 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Life Is Beautiful
11,069 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Call Me by Your Name
10,289 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Life of Brian
10,226 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Boyhood
9,092 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moonrise Kingdom
8,601 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Midnight in Paris
8,565 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Isle of Dogs
7,818 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,338 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,277 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,226 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Citizen Kane
6,138 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Handmaiden
6,058 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Before Sunrise
6,043 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Before Sunset
4,991 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Florida Project
4,697 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Singin' in the Rain
4,360 votes
10
— Totally Ninja!
83%
3 Idiots
4,205 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Cinema Paradiso
3,768 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Amores Perros
2,925 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Paths of Glory
2,773 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Submarine
2,238 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ran
1,842 votes
10
— Totally Ninja!
86%
David Attenborough: A Life on Our Planet
1,407 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kagemusha
584 votes
10
— Totally Ninja!
78%
BLACKPINK: Light Up the Sky
503 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup