trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
giantsfanedward
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
142
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
81%
The Avengers
65,503 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,960 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,308 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,246 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,652 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,743 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,621 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,552 votes
7
— Good
63%
The Mummy
25,299 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,228 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,437 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,241 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,395 votes
7
— Good
69%
Life
21,921 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,316 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,577 votes
7
— Good
74%
Independence Day
19,559 votes
7
— Good
70%
Glass
17,958 votes
7
— Good
72%
We're the Millers
17,574 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
16,932 votes
7
— Good
72%
Hereditary
15,818 votes
7
— Good
72%
The Cabin in the Woods
15,709 votes
7
— Good
75%
Upgrade
15,279 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,197 votes
7
— Good
84%
The Pianist
12,612 votes
7
— Good
73%
Wrath of Man
12,514 votes
7
— Good
66%
Skyscraper
12,293 votes
7
— Good
77%
Beetlejuice
12,291 votes
7
— Good
81%
The Thing
11,858 votes
7
— Good
67%
Dracula Untold
10,744 votes
7
— Good
69%
The Platform
10,560 votes
7
— Good
68%
The Purge: Anarchy
10,097 votes
7
— Good
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,868 votes
7
— Good
72%
The Transporter
9,833 votes
7
— Good
77%
Airplane!
9,480 votes
7
— Good
61%
The Cloverfield Paradox
9,040 votes
7
— Good
61%
Old
9,008 votes
7
— Good
75%
Promising Young Woman
8,130 votes
7
— Good
64%
Horrible Bosses 2
7,810 votes
7
— Good
68%
Overlord
7,622 votes
7
— Good
70%
The Mechanic
7,414 votes
7
— Good
79%
Platoon
7,198 votes
7
— Good
68%
Insidious: Chapter 2
7,117 votes
7
— Good
72%
The Descent
5,987 votes
7
— Good
72%
Lincoln
5,946 votes
7
— Good
57%
Dumb and Dumber To
5,931 votes
7
— Good
65%
Tom Clancy's Without Remorse
5,803 votes
7
— Good
71%
Valkyrie
5,661 votes
7
— Good
71%
No Escape
5,377 votes
7
— Good
59%
Evan Almighty
5,333 votes
7
— Good
75%
Evil Dead II
5,272 votes
7
— Good
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,974 votes
7
— Good
72%
Brawl in Cell Block 99
4,729 votes
7
— Good
64%
Don't Breathe 2
4,358 votes
7
— Good
72%
The Texas Chain Saw Massacre
4,301 votes
7
— Good
68%
The Guest
4,135 votes
7
— Good
68%
A Ghost Story
3,795 votes
7
— Good
67%
I Spit on Your Grave
3,694 votes
7
— Good
60%
The Silence
3,650 votes
7
— Good
62%
The Core
3,526 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup