trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gimperella
33
followers
Omicron Persei 8
48
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
323
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
85%
Back to the Future
39,043 votes
8
— Great
85%
Red Room
2 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,061 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,589 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,067 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,946 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,288 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,801 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,500 votes
8
— Great
80%
Into the Wild
12,631 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,008 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,669 votes
8
— Great
78%
The Blind Side
10,126 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,065 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,716 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,791 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,713 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,897 votes
8
— Great
77%
Seven Pounds
7,073 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,713 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,601 votes
8
— Great
76%
Kiss Kiss Bang Bang
5,790 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,410 votes
8
— Great
76%
Hercules
11,556 votes
8
— Great
75%
The Upside
3,801 votes
8
— Great
75%
Midnight Sun
2,079 votes
8
— Great
75%
Pitch Perfect
14,735 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,448 votes
8
— Great
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,187 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,998 votes
8
— Great
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,457 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,870 votes
8
— Great
75%
The Florida Project
4,693 votes
8
— Great
74%
What Dreams May Come
2,855 votes
8
— Great
74%
The Hours
1,881 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,753 votes
8
— Great
74%
The Choice
3,186 votes
8
— Great
74%
Coherence
6,946 votes
8
— Great
74%
Bleed for This
2,368 votes
8
— Great
74%
The Devil Wears Prada
13,206 votes
8
— Great
73%
The Basketball Diaries
2,243 votes
8
— Great
73%
Girls Trip
5,231 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,158 votes
8
— Great
73%
Looper
21,746 votes
8
— Great
73%
Trolls
20,482 votes
8
— Great
73%
American Made
15,852 votes
8
— Great
73%
The Holiday
7,596 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,291 votes
8
— Great
73%
Bad Boys
11,962 votes
8
— Great
73%
I, Robot
20,444 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
19,997 votes
8
— Great
73%
12 Strong
7,218 votes
8
— Great
73%
Real Steel
12,865 votes
8
— Great
72%
P.S. I Love You
4,089 votes
8
— Great
72%
Stronger
2,610 votes
8
— Great
72%
Aladdin
19,033 votes
8
— Great
72%
Good Time
4,698 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,916 votes
8
— Great
71%
The Chronicles of Riddick
8,429 votes
8
— Great
71%
Acrimony
1,034 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup