trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gimperella
33
followers
Omicron Persei 8
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
984
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
15
16
17
85%
Interstellar
72,166 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,511 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,220 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,722 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,856 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,831 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,820 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,797 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,291 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,047 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,099 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
45,979 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,543 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
41,973 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,949 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,646 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,340 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
40,997 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,230 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,302 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,864 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,527 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,439 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,294 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,946 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,835 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,420 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,837 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,752 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,526 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,623 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,611 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,139 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,505 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,493 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,586 votes
9
— Superb
73%
The Secret Life of Pets
32,214 votes
9
— Superb
77%
The Accountant
30,858 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,611 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,611 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,684 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,732 votes
9
— Superb
73%
Ant-Man and the Wasp
30,035 votes
9
— Superb
71%
World War Z
29,585 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,169 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,493 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,086 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,206 votes
9
— Superb
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,392 votes
9
— Superb
67%
Lucy
29,012 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,183 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,180 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,768 votes
9
— Superb
75%
Spider-Man
26,464 votes
9
— Superb
73%
Cars
26,653 votes
9
— Superb
75%
The Matrix Reloaded
26,157 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,660 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,216 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,489 votes
9
— Superb
76%
300
25,050 votes
9
— Superb
1
2
3
15
16
17
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup