Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Roland Zopf
0
Followers
0
Following
Linz, Upper Austria
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
56
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
112,640 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
77,035 votes
9
— Superb
80%
Logan
62,323 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,859 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
51,245 votes
9
— Superb
79%
John Wick
52,786 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,316 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
49,421 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,328 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
43,963 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,543 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,376 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,558 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
33,603 votes
9
— Superb
84%
Coco
32,500 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,887 votes
9
— Superb
81%
Top Gun: Maverick
26,280 votes
9
— Superb
78%
Tangled
26,668 votes
9
— Superb
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,685 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
24,012 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
23,473 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,883 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
20,267 votes
9
— Superb
72%
The Suicide Squad
21,050 votes
9
— Superb
79%
Beauty and the Beast
20,022 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,950 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
19,117 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
19,337 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,955 votes
9
— Superb
73%
Prey
13,207 votes
9
— Superb
82%
Apocalypse Now
11,124 votes
9
— Superb
77%
What We Do in the Shadows
10,531 votes
9
— Superb
75%
Gangs of New York
9,572 votes
9
— Superb
70%
The Unbearable Weight of Massive Talent
7,946 votes
9
— Superb
80%
The Blues Brothers
7,179 votes
9
— Superb
71%
Last Night in Soho
7,566 votes
9
— Superb
74%
The Banshees of Inisherin
7,298 votes
9
— Superb
79%
A Few Good Men
6,871 votes
9
— Superb
80%
Downfall
6,296 votes
9
— Superb
76%
Galaxy Quest
5,980 votes
9
— Superb
78%
Almost Famous
5,785 votes
9
— Superb
73%
Point Break
5,833 votes
9
— Superb
75%
Thank You for Smoking
4,315 votes
9
— Superb
78%
My Cousin Vinny
3,982 votes
9
— Superb
66%
Gunpowder Milkshake
3,755 votes
9
— Superb
77%
Hero
3,419 votes
9
— Superb
78%
RRR
3,106 votes
9
— Superb
65%
Rock of Ages
2,676 votes
9
— Superb
72%
Any Given Sunday
2,498 votes
9
— Superb
70%
Hector and the Search for Happiness
1,808 votes
9
— Superb
72%
The Replacements
1,739 votes
9
— Superb
64%
Anna and the Apocalypse
1,177 votes
9
— Superb
74%
The Way
950 votes
9
— Superb
67%
The Producers
946 votes
9
— Superb
56%
Lesbian Vampire Killers
750 votes
9
— Superb
57%
The Kangaroo Conspiracy
92 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch