trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
glenn485
VIP
4
15
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
285
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
91%
The Shawshank Redemption
42,582 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,501 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,989 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,159 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,364 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,852 votes
7
— Good
84%
American History X
20,227 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,406 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,600 votes
7
— Good
84%
Alien
27,292 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,250 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,332 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,179 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,511 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,200 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,921 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,210 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,191 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,103 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,706 votes
7
— Good
81%
Joker
46,913 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,738 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,731 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,220 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,179 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,843 votes
7
— Good
80%
Logan
60,719 votes
7
— Good
79%
Taxi Driver
14,626 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,839 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,193 votes
7
— Good
79%
Her
23,175 votes
7
— Good
79%
The Greatest Showman
17,889 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,206 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,219 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,954 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,250 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,276 votes
7
— Good
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,446 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,477 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,115 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,929 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,820 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,510 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,801 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,097 votes
7
— Good
77%
Taken
18,622 votes
7
— Good
77%
Law Abiding Citizen
9,543 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,040 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,920 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,736 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,020 votes
7
— Good
77%
Planet of the Apes
5,475 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,886 votes
7
— Good
76%
300
25,131 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,560 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,154 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,287 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,027 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,688 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,524 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup