trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
glenn485
VIP
4
15
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
167
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,400 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,667 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,362 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,333 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,554 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,942 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,420 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,333 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,568 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,194 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,703 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,748 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,541 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,068 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,158 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,058 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,719 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,586 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,764 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,518 votes
8
— Great
72%
Thor
39,362 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,055 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,716 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,122 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,833 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,325 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,321 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,220 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,115 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,937 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,182 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,678 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,618 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,589 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,584 votes
8
— Great
74%
Split
32,511 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,546 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,643 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,230 votes
8
— Great
74%
It
29,088 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,962 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,615 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,570 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,320 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,948 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,275 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,272 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,247 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,205 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,487 votes
8
— Great
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,246 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,795 votes
8
— Great
81%
1917
24,769 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,731 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,730 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,535 votes
8
— Great
70%
Black Widow
23,956 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,895 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,741 votes
8
— Great
71%
Central Intelligence
22,950 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup