trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Robin
3
followers
Omicron Persei 8
18
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,556 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,599 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,464 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,931 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,308 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,989 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,077 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,005 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,820 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,862 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,686 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,134 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,281 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,542 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,136 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,969 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,742 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,284 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,384 votes
7
— Good
72%
Thor
39,422 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,814 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,600 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,179 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,058 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,910 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,188 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,859 votes
6
— Fair
71%
Captain Marvel
35,330 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,254 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,661 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
30,681 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,826 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,864 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,989 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,898 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
21,408 votes
7
— Good
76%
American Psycho
18,518 votes
3
— Bad
83%
Dune: Part Two
17,438 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Theory of Everything
14,949 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,922 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Extraction
12,779 votes
6
— Fair
77%
The Fault in Our Stars
12,073 votes
9
— Superb
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,758 votes
9
— Superb
78%
Little Women
8,273 votes
6
— Fair
62%
The Emoji Movie
8,925 votes
4
— Poor
74%
The Banshees of Inisherin
7,010 votes
7
— Good
67%
Evil Dead Rise
6,198 votes
3
— Bad
70%
Violent Night
5,994 votes
7
— Good
85%
A Silent Voice: The Movie
5,117 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Past Lives
4,022 votes
7
— Good
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,481 votes
7
— Good
79%
Weathering with You
3,453 votes
8
— Great
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,348 votes
9
— Superb
70%
Kung Fu Panda 4
3,634 votes
7
— Good
74%
5 Centimeters per Second
3,218 votes
7
— Good
63%
Bride Wars
3,091 votes
5
— Meh
79%
Suzume
2,581 votes
8
— Great
81%
I Want to Eat Your Pancreas
1,466 votes
9
— Superb
78%
If Anything Happens I Love You
1,346 votes
8
— Great
69%
Women Talking
1,382 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup