trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
G
3
followers
502
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
91%
The Shawshank Redemption
42,588 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,441 votes
6
— Fair
86%
Pulp Fiction
43,510 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,176 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,598 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,628 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,172 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
36,927 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,361 votes
7
— Good
81%
Joker
46,919 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,740 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,004 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,225 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
21,310 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,180 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,489 votes
7
— Good
79%
Remember the Titans
4,916 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,023 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,425 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,067 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,823 votes
8
— Great
76%
High Fidelity
3,714 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,205 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,364 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,713 votes
8
— Great
76%
The Irishman
13,506 votes
7
— Good
75%
Roma
4,669 votes
8
— Great
75%
Avatar: The Way of Water
18,865 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,512 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Jackie Brown
8,104 votes
6
— Fair
73%
Village of the Damned
473 votes
7
— Good
73%
The Favourite
8,446 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,003 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,121 votes
6
— Fair
72%
Aquaman
31,564 votes
7
— Good
71%
Vice
6,105 votes
6
— Fair
70%
Venom
33,809 votes
7
— Good
70%
Death Proof
6,923 votes
6
— Fair
70%
Disobedience
1,765 votes
8
— Great
69%
Batman: The Killing Joke
5,884 votes
6
— Fair
67%
Lucy
29,099 votes
8
— Great
67%
The Family Stone
1,798 votes
7
— Good
64%
Click
10,473 votes
7
— Good
63%
The Voyeurs
1,924 votes
6
— Fair
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup