Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Icenyne
1
Follower
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
37
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,479 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
49,896 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,961 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
40,596 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,632 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,834 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Justice League
31,967 votes
6
— Fair
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,964 votes
4
— Poor
83%
Raiders of the Lost Ark
25,675 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
26,006 votes
6
— Fair
74%
War for the Planet of the Apes
24,602 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,529 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alien: Covenant
25,541 votes
4
— Poor
74%
The Hitman's Bodyguard
23,845 votes
6
— Fair
63%
The Mummy
25,504 votes
4
— Poor
73%
The Shape of Water
22,626 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,561 votes
9
— Superb
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,832 votes
8
— Great
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,355 votes
7
— Good
73%
The Mummy
16,693 votes
6
— Fair
73%
American Made
16,071 votes
6
— Fair
65%
The Dark Tower
16,807 votes
8
— Great
64%
Geostorm
14,193 votes
4
— Poor
79%
Kubo and the Two Strings
12,209 votes
6
— Fair
72%
Logan Lucky
10,222 votes
8
— Great
68%
Masterminds
10,011 votes
8
— Great
65%
Alien Resurrection
9,365 votes
7
— Good
71%
The Chronicles of Riddick
8,620 votes
9
— Superb
78%
The Secret World of Arrietty
4,627 votes
8
— Great
72%
Brawl in Cell Block 99
4,798 votes
6
— Fair
71%
The Nut Job 2: Nutty by Nature
1,532 votes
3
— Bad
65%
Anti Matter
914 votes
6
— Fair
76%
Kedi
840 votes
8
— Great
68%
Ultimate Avengers: The Movie
791 votes
8
— Great
68%
Dave Made a Maze
768 votes
8
— Great
62%
Absentia
713 votes
9
— Superb
74%
GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling
86 votes
6
— Fair
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch