trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
GraceDandelion
1
follower
Columbia, South Carolina
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
60
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Spirited Away
24,008 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,694 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Singin' in the Rain
4,382 votes
8
— Great
81%
The Iron Giant
8,752 votes
8
— Great
81%
Pride & Prejudice
7,789 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,782 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,673 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,548 votes
6
— Fair
78%
Hilda and the Mountain King
355 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,949 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
25,058 votes
5
— Meh
76%
The Secret of NIMH
1,256 votes
7
— Good
76%
Stargate
8,148 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,510 votes
9
— Superb
76%
Descendants 3
1,638 votes
8
— Great
75%
Descendants 2
3,134 votes
8
— Great
75%
X-Men
22,094 votes
9
— Superb
74%
Pay It Forward
2,211 votes
7
— Good
74%
Teen Titans: The Judas Contract
2,396 votes
6
— Fair
74%
The Magnificent Seven
22,200 votes
8
— Great
73%
Justice League vs. Teen Titans
2,945 votes
6
— Fair
73%
X2
18,077 votes
8
— Great
73%
A Bug's Life
15,977 votes
9
— Superb
73%
Descendants
4,315 votes
8
— Great
72%
P.S. I Love You
4,098 votes
7
— Good
72%
Halloweentown
1,533 votes
9
— Superb
72%
While You Were Sleeping
2,398 votes
9
— Superb
72%
Wonka
8,592 votes
7
— Good
72%
Armageddon
13,115 votes
7
— Good
71%
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue
1,541 votes
9
— Superb
71%
Holes
2,725 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,075 votes
5
— Meh
71%
The Dressmaker
3,093 votes
7
— Good
71%
The Little Witch
165 votes
6
— Fair
70%
Sleepless in Seattle
3,765 votes
6
— Fair
70%
The Family Plan
5,362 votes
8
— Great
70%
Strange Magic
1,593 votes
9
— Superb
69%
The Wolverine
20,667 votes
3
— Bad
69%
The Spiderwick Chronicles
3,108 votes
8
— Great
68%
Halloweentown High
567 votes
9
— Superb
68%
X-Men: The Last Stand
17,457 votes
4
— Poor
67%
The Imaginarium of Doctor Parnassus
3,272 votes
5
— Meh
67%
Mrs. Winterbourne
148 votes
8
— Great
67%
Jane Got a Gun
2,330 votes
7
— Good
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,636 votes
3
— Bad
67%
Operation Fortune: Ruse de Guerre
5,848 votes
6
— Fair
67%
Two Weeks Notice
2,553 votes
7
— Good
66%
Austenland
933 votes
8
— Great
66%
Catherine Called Birdy
377 votes
8
— Great
66%
Knight and Day
7,449 votes
9
— Superb
65%
Arthur and the Invisibles
2,095 votes
8
— Great
65%
Antz
5,263 votes
7
— Good
65%
Hansel & Gretel: Witch Hunters
9,320 votes
5
— Meh
63%
Camp Rock
1,911 votes
5
— Meh
63%
Mr. Malcolm's List
214 votes
8
— Great
62%
A Babysitter's Guide to Monster Hunting
552 votes
8
— Great
61%
Downsizing
11,497 votes
7
— Good
61%
The Ant Bully
1,656 votes
8
— Great
60%
Now You See It...
127 votes
9
— Superb
58%
How Do You Know
1,576 votes
5
— Meh
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup