trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
greysondn
5
followers
Omicron Persei 8
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
253
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,835 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,603 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,673 votes
7
— Good
86%
Inception
71,870 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,489 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,957 votes
7
— Good
80%
Logan
60,785 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,329 votes
7
— Good
81%
Iron Man
54,033 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,810 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,329 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,863 votes
8
— Great
79%
Moana
49,024 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,460 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,253 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,271 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,174 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,673 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,515 votes
6
— Fair
79%
Edge of Tomorrow
39,184 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,306 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,406 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,460 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,683 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,996 votes
7
— Good
72%
Thor
39,444 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,637 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,386 votes
9
— Superb
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,381 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,641 votes
9
— Superb
70%
Venom
33,847 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,260 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,739 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,359 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,750 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,139 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,492 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,738 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,094 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,221 votes
7
— Good
83%
Memento
25,941 votes
9
— Superb
78%
Tangled
26,197 votes
9
— Superb
76%
The Batman
26,398 votes
7
— Good
73%
Cars
26,788 votes
5
— Meh
77%
Zombieland
25,563 votes
9
— Superb
71%
The Boss Baby
25,237 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,184 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,582 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,636 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,238 votes
9
— Superb
79%
Her
23,213 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,358 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,450 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,022 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,585 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,396 votes
9
— Superb
74%
Monsters University
21,627 votes
6
— Fair
68%
Ted
22,393 votes
5
— Meh
76%
Watchmen
20,999 votes
9
— Superb
64%
Independence Day: Resurgence
22,972 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup