Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Guilherme Jerónimo
1
Follower
3
Following
Portugal
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
189
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
91%
The Shawshank Redemption
43,870 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,182 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
76,877 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,200 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,392 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,706 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,135 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
15,472 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,783 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,757 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
27,223 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,281 votes
8
— Great
86%
Inception
73,751 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
75,255 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
27,048 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,750 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,775 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
25,390 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,664 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
25,559 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,367 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,794 votes
9
— Superb
83%
Miracle in Cell No. 7
1,660 votes
9
— Superb
83%
Return of the Jedi
33,923 votes
8
— Great
83%
The Prestige
30,204 votes
9
— Superb
82%
Guardians of the Galaxy
98,613 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
38,026 votes
8
— Great
82%
Deadpool
112,423 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
39,789 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,841 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,031 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,400 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,810 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
19,524 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
43,186 votes
7
— Good
81%
The Avengers
66,845 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,714 votes
7
— Good
81%
Joker
48,573 votes
8
— Great
81%
1917
25,485 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,532 votes
8
— Great
81%
The Martian
52,993 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
50,726 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,343 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,316 votes
8
— Great
80%
Inside Out
46,037 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,728 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,973 votes
8
— Great
80%
Logan
62,232 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,576 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,939 votes
6
— Fair
79%
Mad Max: Fury Road
47,968 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
20,210 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
31,596 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
50,009 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
16,070 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,034 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,701 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,035 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,045 votes
9
— Superb
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,902 votes
6
— Fair
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch