trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Brendan Ferry
VIP
OG
12
2
followers
Sydney
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Adventure
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
271
movies
Adventure
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
75%
Jumanji
17,154 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,779 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Top Gun
17,124 votes
10
— Totally Ninja!
68%
X-Men: The Last Stand
17,460 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,790 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Mummy
16,337 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
Mission: Impossible
16,272 votes
10
— Totally Ninja!
71%
TRON: Legacy
16,465 votes
10
— Totally Ninja!
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,740 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Lion King
16,180 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alice in Wonderland
16,694 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
A Bug's Life
15,977 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Cast Away
15,103 votes
10
— Totally Ninja!
62%
2012
16,938 votes
1
— Weak Sauce :(
66%
Cars 2
15,347 votes
7
— Good
78%
Jaws
14,053 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Lost World: Jurassic Park
14,872 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Predator
13,908 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Transformers: Dark of the Moon
15,096 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
Transformers: Revenge of the Fallen
14,965 votes
10
— Totally Ninja!
74%
RED
13,580 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Cars 3
13,649 votes
6
— Fair
68%
Quantum of Solace
13,970 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Goonies
12,711 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Night at the Museum
13,593 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Armageddon
13,116 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
13,872 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain Fantastic
12,278 votes
6
— Fair
71%
Mission: Impossible III
12,562 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Tropic Thunder
12,561 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bolt
12,537 votes
7
— Good
81%
Serenity
11,590 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Expendables
12,740 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Total Recall
11,845 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Onward
11,849 votes
7
— Good
71%
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
11,890 votes
7
— Good
77%
Luca
11,441 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Jurassic Park III
12,143 votes
1
— Weak Sauce :(
63%
Teenage Mutant Ninja Turtles
12,257 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Mission: Impossible II
11,993 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Jungle Book
10,330 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
11,733 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Tarzan
10,344 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Starship Troopers
10,021 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Mummy Returns
10,531 votes
1
— Weak Sauce :(
66%
Bloodshot
10,640 votes
8
— Great
68%
The Expendables 2
10,452 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,795 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Lethal Weapon
9,423 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Wizard of Oz
9,332 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Island
9,615 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Idiocracy
9,556 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Hellboy II: The Golden Army
9,404 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Space Jam
9,473 votes
9
— Superb
77%
First Blood
8,899 votes
10
— Totally Ninja!
73%
One Hundred and One Dalmatians
8,964 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Rock
8,710 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Peter Pan
8,758 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Pocahontas
8,724 votes
1
— Weak Sauce :(
60%
Hellboy
9,459 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup