trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Edward
21
followers
minkstole @ twitter
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
312
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
90%
M3LL155X
5 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,523 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
18,021 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,263 votes
8
— Great
84%
Howl's Moving Castle
14,711 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,992 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,702 votes
8
— Great
84%
Alien
27,373 votes
8
— Great
83%
Star vs. the Forces of Evil: The Battle for Mewni
64 votes
8
— Great
83%
Isle of Flowers
219 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,229 votes
8
— Great
82%
Rear Window
7,509 votes
8
— Great
82%
In a Heartbeat
795 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,416 votes
8
— Great
82%
Up
38,987 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,180 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,370 votes
8
— Great
81%
Sunset Boulevard
2,790 votes
8
— Great
81%
The Help
10,445 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,315 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,864 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,548 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,788 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,283 votes
8
— Great
81%
Bo Burnham: Make Happy
1,274 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,078 votes
8
— Great
81%
In the Mood for Love
2,925 votes
8
— Great
80%
Presto
1,681 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
17,084 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,033 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,554 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,485 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,521 votes
8
— Great
80%
Persona
1,965 votes
8
— Great
80%
Partly Cloudy
1,758 votes
8
— Great
80%
Sing Street
4,524 votes
8
— Great
80%
Diablo en la Piel
1 vote
8
— Great
80%
For Juni
1 vote
8
— Great
80%
Only Blood Relates Us
1 vote
8
— Great
80%
Sugar
5 votes
8
— Great
80%
Only Blood Relates Us
1 vote
8
— Great
79%
Feast
1,254 votes
8
— Great
79%
For the Birds
2,702 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,066 votes
8
— Great
79%
Wild Tales
5,134 votes
8
— Great
79%
Nights of Cabiria
618 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,067 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,282 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,478 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,317 votes
8
— Great
79%
Citizen Kane
6,175 votes
8
— Great
78%
Too Many Cooks
193 votes
8
— Great
78%
Call Me by Your Name
10,324 votes
8
— Great
78%
Powers of Ten
74 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,234 votes
8
— Great
78%
My Life as a Zucchini
1,669 votes
8
— Great
78%
Paprika
4,000 votes
8
— Great
78%
The Exorcist
10,497 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup