Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Harsh Joshi
VIP
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
132
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
85%
Se7en
35,547 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
27,106 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
29,594 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,910 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
19,149 votes
8
— Great
84%
Whiplash
25,624 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,496 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,897 votes
8
— Great
83%
Senna
2,854 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
22,083 votes
8
— Great
83%
Memento
26,671 votes
8
— Great
83%
The Departed
26,084 votes
8
— Great
83%
3 Idiots
4,354 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,563 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,912 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,929 votes
8
— Great
82%
Modern Times
3,881 votes
8
— Great
82%
Drishyam
274 votes
8
— Great
82%
Like Stars on Earth
1,957 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,492 votes
8
— Great
81%
Top Gun: Maverick
26,289 votes
8
— Great
81%
Heat
13,958 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,898 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
19,553 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,946 votes
8
— Great
81%
Drishyam 2
310 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
27,111 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,274 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,496 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,965 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
40,352 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,597 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,854 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,340 votes
8
— Great
81%
Zindagi Na Milegi Dobara
827 votes
8
— Great
81%
AlphaGo
508 votes
8
— Great
80%
Toy Story 3
28,699 votes
8
— Great
80%
Inside Out
46,172 votes
8
— Great
80%
Soorarai Pottru
310 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,092 votes
8
— Great
80%
Rush
13,449 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
16,225 votes
8
— Great
79%
Batman: Under the Red Hood
3,637 votes
8
— Great
79%
Into the Wild
12,963 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
15,104 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
19,339 votes
8
— Great
79%
Rain Man
10,539 votes
8
— Great
79%
Ustad Hotel
138 votes
8
— Great
79%
Sita Ramam
359 votes
8
— Great
79%
Apollo 13
10,073 votes
8
— Great
79%
Hera Pheri
531 votes
8
— Great
79%
Charlie
157 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,852 votes
8
— Great
79%
Sardar Udham
303 votes
8
— Great
78%
Article 15
477 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,723 votes
8
— Great
78%
Super Deluxe
292 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,863 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
15,161 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,989 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch