trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Harvey Newman
10
followers
Horsham
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
264
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Dark Knight
74,639 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,636 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,315 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,451 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,884 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,919 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,398 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,116 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,686 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,734 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,048 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,400 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,503 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,033 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,784 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,045 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,534 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,291 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,400 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,081 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,828 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,350 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,920 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,843 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,521 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,000 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,881 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,312 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,188 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,575 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,569 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,537 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,733 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,713 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
30,648 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
30,250 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,230 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,220 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,784 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,601 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,577 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,567 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
28,056 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,683 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
27,501 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,232 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,214 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,133 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spider-Man
26,508 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,426 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,262 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,195 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,131 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,814 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,308 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,256 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,131 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,088 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
24,977 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,780 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup