trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
CJ
VIP
3
0
followers
Bertrange, Luxembourg
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
558
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
82%
Deadpool
108,912 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,937 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,743 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,922 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,729 votes
2
— Terrible
78%
Avatar
60,166 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,744 votes
7
— Good
81%
Iron Man
54,066 votes
5
— Meh
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,140 votes
5
— Meh
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,883 votes
8
— Great
81%
Joker
47,035 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,310 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,307 votes
5
— Meh
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,886 votes
5
— Meh
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,917 votes
5
— Meh
80%
Inside Out
44,208 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,625 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,296 votes
1
— Weak Sauce :(
91%
The Shawshank Redemption
42,694 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,258 votes
4
— Poor
84%
Star Wars
41,956 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,704 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,698 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
40,425 votes
5
— Meh
73%
Iron Man 3
40,322 votes
2
— Terrible
75%
The Hunger Games
39,652 votes
2
— Terrible
86%
The Empire Strikes Back
37,071 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,688 votes
6
— Fair
82%
Toy Story
36,662 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,612 votes
4
— Poor
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,174 votes
5
— Meh
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,376 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,204 votes
6
— Fair
85%
Parasite
34,113 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,334 votes
9
— Superb
71%
Kong: Skull Island
33,228 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,747 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,711 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,661 votes
5
— Meh
74%
Split
32,600 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,277 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,861 votes
6
— Fair
78%
Titanic
30,870 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,838 votes
9
— Superb
70%
Man of Steel
30,564 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,366 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,900 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,774 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,701 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,564 votes
5
— Meh
81%
Toy Story 3
28,153 votes
4
— Poor
76%
The Hangover
27,620 votes
7
— Good
84%
Alien
27,365 votes
9
— Superb
76%
The Batman
26,414 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,394 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Tenet
25,673 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,659 votes
6
— Fair
75%
Despicable Me 2
25,540 votes
5
— Meh
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,432 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,353 votes
6
— Fair
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup