trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
HDfan
26
followers
Central America, 2E ☾☼
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
167
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Godfather
28,496 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,496 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,055 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,463 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,385 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,936 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,955 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,834 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,317 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
17,541 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,316 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,148 votes
8
— Great
81%
Wonder
11,023 votes
8
— Great
81%
The Father
5,904 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,700 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,031 votes
8
— Great
81%
TAYLOR SWIFT | THE ERAS TOUR
1,346 votes
8
— Great
81%
Mea Maxima Culpa: Silence in the House of God
119 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,793 votes
8
— Great
80%
Before the Flood
1,545 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,135 votes
8
— Great
80%
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds
289 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,711 votes
8
— Great
80%
Million Dollar Baby
11,079 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,994 votes
8
— Great
80%
Logan
60,790 votes
8
— Great
80%
What Ever Happened to Baby Jane?
1,378 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,684 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,518 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,100 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,045 votes
8
— Great
79%
A Man Called Ove
2,290 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,279 votes
8
— Great
79%
The Hunt for Red October
7,266 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,340 votes
8
— Great
79%
Pride
2,279 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,348 votes
8
— Great
78%
Me Before You
16,038 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,335 votes
8
— Great
78%
Paddington 2
6,559 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,938 votes
8
— Great
78%
Isle of Dogs
7,849 votes
8
— Great
78%
A Man Called Otto
7,717 votes
8
— Great
78%
Straight Outta Compton
10,362 votes
8
— Great
78%
The Fugitive
7,200 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,964 votes
8
— Great
77%
Hotel Mumbai
3,860 votes
8
— Great
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,700 votes
8
— Great
77%
Searching
10,426 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,098 votes
8
— Great
77%
Amy
2,514 votes
8
— Great
77%
King Richard
5,251 votes
8
— Great
77%
Patriots Day
10,528 votes
8
— Great
77%
Fury
18,906 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,641 votes
8
— Great
76%
The Whale
7,771 votes
8
— Great
76%
Onward
11,852 votes
8
— Great
76%
Girl, Interrupted
4,068 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,995 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,264 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup