Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Heckza
0
Followers
0
Following
Québec, Quebec
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Guardians of the Galaxy
98,438 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
66,715 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
63,232 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
57,626 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,260 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
50,993 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,243 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
50,585 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,679 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
44,671 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
43,086 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,625 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,697 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,361 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,953 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,223 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
33,751 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,784 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
29,212 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,326 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,837 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,462 votes
9
— Superb
74%
It
29,638 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
27,150 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,690 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,974 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,963 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,492 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
21,079 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,648 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
21,385 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
19,055 votes
9
— Superb
77%
Zack Snyder's Justice League
17,417 votes
9
— Superb
77%
Zack Snyder's Justice League
17,417 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 4
17,321 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,873 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,894 votes
9
— Superb
72%
Ghostbusters: Afterlife
13,505 votes
9
— Superb
76%
Interview with the Vampire
9,745 votes
9
— Superb
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,953 votes
9
— Superb
75%
Gangs of New York
9,545 votes
9
— Superb
72%
9
6,933 votes
9
— Superb
75%
Bram Stoker's Dracula
6,378 votes
9
— Superb
79%
Tae Guk Gi: The Brotherhood of War
630 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch