trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
helviorubens
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
126
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
85%
Back to the Future
39,087 votes
9
— Superb
84%
A Night with Beyonce
5 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,538 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,527 votes
9
— Superb
82%
The Second Mother
888 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,608 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,222 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
12,731 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,211 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,470 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
22,959 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,191 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,151 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,179 votes
9
— Superb
79%
My Mom Is a Character
783 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,260 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,105 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,856 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
14,922 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,791 votes
9
— Superb
78%
Little Miss Sunshine
10,147 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,572 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,022 votes
9
— Superb
77%
What Happened, Miss Simone?
603 votes
9
— Superb
77%
10 Things I Hate About You
11,442 votes
9
— Superb
77%
Amy
2,502 votes
9
— Superb
77%
Men of Honor
2,961 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,014 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,504 votes
9
— Superb
76%
August Rush
2,710 votes
9
— Superb
76%
Ice Age
20,659 votes
9
— Superb
76%
Kung Fu Panda
20,186 votes
9
— Superb
76%
The Jungle Book
10,306 votes
9
— Superb
76%
EverAfter
1,723 votes
9
— Superb
75%
Finding Dory
30,380 votes
9
— Superb
75%
Whitney: Can I Be Me
306 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,752 votes
9
— Superb
75%
X-Men
22,015 votes
9
— Superb
74%
My Sister's Keeper
2,280 votes
9
— Superb
74%
Spider-Man 2
22,775 votes
9
— Superb
74%
The Prince of Egypt
4,848 votes
9
— Superb
74%
Bicentennial Man
4,601 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
19,489 votes
9
— Superb
74%
The Intern
15,940 votes
9
— Superb
74%
The Land Before Time
3,850 votes
9
— Superb
74%
Monsters University
21,576 votes
9
— Superb
74%
The Kite Runner
1,085 votes
9
— Superb
74%
The Princess and the Frog
9,323 votes
9
— Superb
74%
Unbreakable
16,587 votes
9
— Superb
73%
Coming to America
7,923 votes
9
— Superb
73%
The Secret Garden
1,178 votes
9
— Superb
73%
The Guardian
2,072 votes
9
— Superb
73%
Brother Bear
6,147 votes
9
— Superb
73%
The Road to El Dorado
4,438 votes
9
— Superb
73%
Easy A
12,062 votes
9
— Superb
72%
The Mask
15,448 votes
9
— Superb
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,506 votes
9
— Superb
72%
The Parent Trap
5,207 votes
9
— Superb
72%
Stepmom
1,266 votes
9
— Superb
72%
Cleopatra
814 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup