trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Herrybo
0
followers
Rhein-Main
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
294
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Dark Knight
74,881 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,216 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,255 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,842 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,700 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,825 votes
7
— Good
84%
Senna
2,768 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,327 votes
7
— Good
83%
Klaus
7,634 votes
2
— Terrible
83%
The Departed
25,377 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,817 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,065 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,392 votes
9
— Superb
82%
Apocalypse Now
10,796 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,743 votes
8
— Great
82%
Wolfwalkers
2,371 votes
2
— Terrible
81%
Heat
13,523 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,964 votes
9
— Superb
81%
Casino
9,594 votes
8
— Great
81%
Joker
46,989 votes
9
— Superb
81%
1917
24,859 votes
7
— Good
81%
Trainspotting
14,512 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,307 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Stand by Me
8,630 votes
9
— Superb
81%
Ghost in the Shell
7,930 votes
2
— Terrible
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,342 votes
7
— Good
80%
Prisoners
19,744 votes
9
— Superb
80%
The Goonies
12,711 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,785 votes
6
— Fair
80%
Dallas Buyers Club
13,157 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,660 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,096 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,523 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,349 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,917 votes
4
— Poor
79%
Twelve Monkeys
15,726 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
Ghostbusters
20,462 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,184 votes
7
— Good
79%
Dances with Wolves
5,686 votes
6
— Fair
79%
Deadpool 2
40,636 votes
9
— Superb
78%
Clouds
865 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Blood Diamond
11,462 votes
8
— Great
78%
Misery
6,029 votes
7
— Good
78%
Fantastic Mr. Fox
8,481 votes
4
— Poor
78%
The Mitchells vs. the Machines
7,632 votes
6
— Fair
78%
Training Day
10,053 votes
7
— Good
78%
The Wizard of Oz
9,331 votes
7
— Good
78%
Lethal Weapon
9,423 votes
7
— Good
78%
Thirteen Lives
2,732 votes
7
— Good
78%
A Man Called Otto
7,711 votes
7
— Good
77%
Falling Down
6,086 votes
8
— Great
77%
The Trial of the Chicago 7
5,972 votes
6
— Fair
77%
Get Out
41,168 votes
3
— Bad
77%
Zack Snyder's Justice League
17,008 votes
9
— Superb
77%
Law Abiding Citizen
9,558 votes
9
— Superb
77%
Hotel Mumbai
3,860 votes
9
— Superb
77%
Life of Pi
17,602 votes
4
— Poor
77%
Dark Waters
5,632 votes
9
— Superb
77%
Tetris
5,643 votes
8
— Great
77%
Boogie Nights
4,835 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup