trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Hidan
1
follower
Brazil
22
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
164
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
91%
The Shawshank Redemption
42,522 votes
8
— Great
88%
A Dog's Will
1,077 votes
6
— Fair
87%
The Matrix
61,477 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,945 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,421 votes
7
— Good
87%
Your Name.
14,940 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,940 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,661 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,292 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,102 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,080 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,232 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,369 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,052 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,776 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,406 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,863 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,553 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,536 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,992 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,025 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,265 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,336 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,121 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,906 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,693 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,572 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,607 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,934 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,262 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,775 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,935 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,057 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,213 votes
9
— Superb
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,722 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,235 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,266 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,748 votes
8
— Great
78%
My Hero Academia: Heroes Rising
1,077 votes
8
— Great
78%
A Man Called Otto
7,669 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,477 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,822 votes
9
— Superb
77%
Zack Snyder's Justice League
16,949 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,008 votes
8
— Great
77%
First Blood
8,872 votes
9
— Superb
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,605 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,027 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,193 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,893 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,482 votes
9
— Superb
76%
BlacKkKlansman
13,907 votes
10
— Totally Ninja!
76%
A Quiet Place
28,324 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Batman
26,274 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 4
16,360 votes
9
— Superb
76%
Marvel One-Shot: Agent Carter
2,913 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
18,811 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,464 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,110 votes
7
— Good
75%
Partysaurus Rex
1,001 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,520 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup