trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dave Hobson
VIP
6
1
follower
Chester, England
59
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
172
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,277 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,136 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,231 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,753 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,505 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,922 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,393 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,095 votes
7
— Good
77%
Men in Black
23,954 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
22,733 votes
7
— Good
75%
X-Men
21,980 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
22,916 votes
7
— Good
77%
Fury
18,814 votes
7
— Good
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,158 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,265 votes
7
— Good
71%
In Time
17,378 votes
7
— Good
69%
Ocean's Eight
16,851 votes
7
— Good
80%
Mulan
15,394 votes
7
— Good
65%
San Andreas
15,586 votes
7
— Good
68%
Terminator: Dark Fate
14,661 votes
7
— Good
73%
Blade
13,528 votes
7
— Good
75%
Die Hard 2
12,838 votes
7
— Good
82%
The Princess Bride
11,967 votes
7
— Good
73%
Wrath of Man
12,422 votes
7
— Good
66%
The Expendables
12,696 votes
7
— Good
66%
Ted 2
12,380 votes
7
— Good
63%
Ant-Man and the Wasp: Quantumania
12,503 votes
7
— Good
70%
Escape Plan
11,034 votes
7
— Good
66%
The Flash
11,191 votes
7
— Good
67%
Dracula Untold
10,671 votes
7
— Good
70%
King Kong
10,427 votes
7
— Good
68%
The Expendables 2
10,419 votes
7
— Good
71%
Bad Boys II
9,853 votes
7
— Good
69%
White House Down
9,803 votes
7
— Good
65%
Taken 3
10,019 votes
7
— Good
69%
American Assassin
9,673 votes
7
— Good
75%
The Karate Kid
8,792 votes
7
— Good
71%
Criminal
8,583 votes
7
— Good
70%
Meet the Parents
8,493 votes
7
— Good
70%
Death Wish
8,228 votes
7
— Good
71%
Austin Powers: International Man of Mystery
8,136 votes
7
— Good
70%
Bridget Jones's Baby
8,134 votes
7
— Good
76%
Beverly Hills Cop
7,722 votes
7
— Good
69%
Mad Max
8,007 votes
7
— Good
70%
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
7,447 votes
7
— Good
65%
The Little Things
7,121 votes
7
— Good
65%
Final Destination 2
6,763 votes
7
— Good
65%
Die Another Day
6,432 votes
7
— Good
67%
Transporter 2
6,275 votes
7
— Good
69%
Ben-Hur
6,135 votes
7
— Good
70%
Homefront
6,040 votes
7
— Good
67%
This Means War
5,957 votes
7
— Good
58%
Meg 2: The Trench
6,279 votes
7
— Good
63%
Final Destination 3
6,034 votes
7
— Good
68%
Tomorrow Never Dies
5,797 votes
7
— Good
67%
Operation Fortune: Ruse de Guerre
5,790 votes
7
— Good
61%
Charlie's Angels
5,901 votes
7
— Good
68%
The World Is Not Enough
5,436 votes
7
— Good
66%
The Punisher
5,489 votes
7
— Good
67%
3 Days to Kill
5,250 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup