Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Halim
1
Follower
0
Following
Omicron Persei 8
24
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
232
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
91%
The Shawshank Redemption
43,710 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
29,181 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
76,604 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
18,371 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
63,170 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,471 votes
7
— Good
87%
Fight Club
50,932 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
44,633 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
27,122 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,505 votes
5
— Meh
86%
Forrest Gump
45,253 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
20,013 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
74,908 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,954 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
35,116 votes
8
— Great
85%
Gladiator
33,717 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
57,561 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,533 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Endgame
50,178 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,641 votes
5
— Meh
83%
Miracle in Cell No. 7
1,655 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
19,868 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,658 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
31,126 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
98,344 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,881 votes
7
— Good
82%
Deadpool
112,070 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,297 votes
7
— Good
82%
Snatch
18,417 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,917 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,227 votes
7
— Good
81%
Top Gun: Maverick
26,075 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,951 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
66,653 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,583 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
40,184 votes
7
— Good
81%
Joker
48,331 votes
8
— Great
81%
1917
25,400 votes
8
— Great
81%
Deadpool & Wolverine
9,923 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,160 votes
7
— Good
81%
The Martian
52,826 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,211 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
50,523 votes
7
— Good
81%
Iron Man
55,162 votes
6
— Fair
80%
Toy Story 3
28,580 votes
6
— Fair
80%
12 Years a Slave
17,029 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
23,061 votes
8
— Great
80%
Prisoners
20,247 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
33,454 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,763 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
47,840 votes
3
— Bad
79%
Ratatouille
31,485 votes
6
— Fair
79%
Shrek
30,981 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,874 votes
7
— Good
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,807 votes
7
— Good
79%
Dune
38,205 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,523 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,925 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,924 votes
6
— Fair
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,569 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch