trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Henrik Lindhe
VIP
OG
12
10
followers
Färgelanda, Sweden
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
116
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,462 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,721 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,798 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,780 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,722 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,555 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,831 votes
8
— Great
73%
Trolls
20,499 votes
8
— Great
71%
Chappie
15,035 votes
8
— Great
87%
Your Name.
14,960 votes
8
— Great
75%
Predestination
14,227 votes
7
— Good
73%
The Croods
13,770 votes
7
— Good
76%
Raya and the Last Dragon
12,279 votes
7
— Good
69%
Olympus Has Fallen
12,130 votes
7
— Good
73%
The Beekeeper
12,065 votes
8
— Great
66%
Total Recall
11,887 votes
7
— Good
81%
Serenity
11,570 votes
9
— Superb
55%
After Earth
10,114 votes
3
— Bad
62%
The Emoji Movie
8,921 votes
2
— Terrible
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,556 votes
8
— Great
50%
Death Note
7,285 votes
3
— Bad
65%
Colossal
7,123 votes
6
— Fair
68%
Midnight Special
6,555 votes
6
— Fair
66%
The Monuments Men
6,365 votes
8
— Great
62%
Charlie's Angels
6,284 votes
5
— Meh
66%
Snatched
6,212 votes
5
— Meh
70%
Violent Night
5,977 votes
8
— Great
66%
The Last Stand
5,084 votes
7
— Good
59%
Blackhat
4,697 votes
5
— Meh
71%
The Call
4,649 votes
7
— Good
66%
Jackass Presents: Bad Grandpa
4,255 votes
2
— Terrible
64%
The Ice Road
3,932 votes
5
— Meh
74%
The Outfit
3,853 votes
8
— Great
62%
Troll
3,178 votes
7
— Good
64%
Kill Command
3,142 votes
5
— Meh
48%
The Human Centipede (First Sequence)
2,959 votes
3
— Bad
66%
Mine
2,877 votes
4
— Poor
70%
Weird: The Al Yankovic Story
2,869 votes
8
— Great
76%
The Garden of Words
2,814 votes
6
— Fair
82%
Wolf Children
2,787 votes
8
— Great
64%
Sweet Girl
2,669 votes
5
— Meh
70%
Look Who's Back
2,571 votes
7
— Good
69%
Bad Words
2,502 votes
7
— Good
79%
A Man Called Ove
2,284 votes
8
— Great
46%
Left Behind
2,218 votes
3
— Bad
66%
Winter's Tale
1,918 votes
7
— Good
60%
Cooties
1,885 votes
7
— Good
68%
Turbo Kid
1,805 votes
7
— Good
55%
Air
1,723 votes
4
— Poor
68%
Force Majeure
1,528 votes
3
— Bad
50%
The Bubble
1,479 votes
4
— Poor
42%
Jiu Jitsu
1,386 votes
4
— Poor
57%
Yogi Bear
1,363 votes
2
— Terrible
74%
Deep Web
1,272 votes
7
— Good
55%
Peter Pan & Wendy
1,272 votes
4
— Poor
72%
A Whisker Away
1,257 votes
8
— Great
58%
Gold
1,254 votes
5
— Meh
60%
The Beyond
1,238 votes
4
— Poor
65%
Chinese Zodiac
1,226 votes
7
— Good
54%
Yoga Hosers
1,181 votes
5
— Meh
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup