trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Terje
2
followers
Oslo, Norway
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
46
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,518 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,309 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,740 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,746 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,152 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,111 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,701 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
36,996 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,077 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,781 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,021 votes
8
— Great
73%
Cars
26,695 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,130 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,512 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,297 votes
8
— Great
74%
Brave
24,069 votes
8
— Great
79%
Her
23,126 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,885 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,319 votes
8
— Great
77%
Zack Snyder's Justice League
16,943 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,918 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
16,869 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
15,663 votes
8
— Great
65%
San Andreas
15,604 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,598 votes
8
— Great
82%
Amélie
14,614 votes
8
— Great
72%
Cars 3
13,613 votes
8
— Great
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,196 votes
8
— Great
80%
Million Dollar Baby
11,036 votes
8
— Great
79%
Gattaca
10,830 votes
8
— Great
74%
Pretty Woman
9,951 votes
8
— Great
76%
True Grit
8,774 votes
8
— Great
78%
The Mitchells vs. the Machines
7,599 votes
8
— Great
79%
The Hunt for Red October
7,243 votes
8
— Great
77%
The Fighter
6,498 votes
8
— Great
72%
Desperado
4,445 votes
8
— Great
71%
The Descendants
4,225 votes
8
— Great
74%
25th Hour
2,977 votes
8
— Great
78%
RRR
2,923 votes
8
— Great
75%
Headhunters
2,430 votes
8
— Great
74%
Top Secret!
2,358 votes
8
— Great
68%
The Siege
1,983 votes
8
— Great
74%
The 12th Man
1,243 votes
8
— Great
62%
The Angriest Man in Brooklyn
1,186 votes
8
— Great
71%
The Adventures of Ford Fairlane
402 votes
8
— Great
70%
Death at Oslo C
17 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup